Never sacrifice comfort for style or function especially when it comes to furniture. With the EZ9B's pad over chaise, nailhead trim, and wing back, everyone wins!
This product is no longer available.Shop more loveseats »
Product Information
Description
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Manual Reclining
Collection EZ Motion
Features Reclining, Console
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 78.00" |
| Overall Depth | 39.00" |
| Overall Height | 42.00" |
| Seat Width | 20.00" |
| Seat Depth | 46.00" |
| Seat Height | 21.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | EZ9B085 |
| Other Specifications | |
| Seat Cushion Count | Two |
| Seat Type | Flat |


