This product is no longer available.Shop more ottomans & footstools »
Product Information
Description
Material: Fabric
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Shewsbury
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 30.00" |
| Overall Depth | 23.00" |
| Overall Height | 20.00" |
| Additional Dimensions | |
| Minimum width of doorway for delivery | 32.00" |
| Leg height | 4.50" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 30.00" |
| Package Depth | 23.00" |
| Package Height | 20.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 4720214 |
| UPC | 024052783438 |
| Weight | |
| Weight | 24.00lbs |
Warranty
365 days


