Traditional/Formal styling
087 Old English Saddle leather
Brown color family
Frame Construction:
Kiln dried, laminated, and select hardwoods that are precision machined for fluid and consistent shape.
Frame Construction:
Kiln dried, laminated, and select hardwoods that are precision machined for fluid and consistent shape.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection SS
Feature Ottomans
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 27.00" |
| Overall Depth | 20.00" |
| Overall Height | 18.50" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 20.00" |
| Package Depth | 28.50" |
| Package Height | 17.50" |
| SKU & Model | |
| SKU | SS387-OT-087 |
| Weight | |
| Weight | 24.00lbs |
