Gavello Ottoman
By Signature Design by Ashley
SKU
6980414
Call for Current Event Pricing!
Add to wishlist
Product Information
Description
A sleek interpretation of everyday relaxation, this ottoman pairs contemporary design with practical function. The deeply hued faux leather impresses with its attainable take on polished style. From lounging the day away to settling in for the night, comfort and convenience have never been so chic.
Reinforced frame provides added stability
Firmly cushioned
High-quality foam cushion wrapped in poly fiber
Faux leather upholstery
Low-profile accent legs with faux wood finish
Material: Fabric
Reinforced frame provides added stability
Firmly cushioned
High-quality foam cushion wrapped in poly fiber
Faux leather upholstery
Low-profile accent legs with faux wood finish
Material: Fabric
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Gavello
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 34.00" |
| Overall Depth | 24.00" |
| Overall Height | 19.00" |
| Additional Dimensions | |
| Leg height | 1.50" |
| Minimum width of doorway for delivery | 32.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 6980414 |
| UPC | 024052974805 |
| Weight | |
| Weight | 27.00lbs |
Request More Information
Looking for more information? Simply fill out the form below and we will get back with you within 48 hours.

Add to wishlist

