Material: Fabric
Assembly Required
This product is no longer available.Shop more sectionals »
Product Information
Description
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Stationary
Collection Dellara
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 120.00" |
| Overall Depth | 58.00" |
| Overall Height | 38.00" |
| Additional Dimensions | |
| Armless chair depth | 39.00" |
| Armless chair height | 38.00" |
| Armless chair width | 26.00" |
| LAF loveseat depth | 39.00" |
| LAF loveseat height | 38.00" |
| LAF loveseat width | 58.00" |
| RAF CORNER CHAISE depth | 58.00" |
| RAF CORNER CHAISE height | 38.00" |
| RAF CORNER CHAISE width | 36.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 32101S4 |
| Weight | |
| Weight | 254.00lbs |
| Other Specifications | |
| Arm Style | Armless |
| Leg Style | Exposed |
Warranty
365 days


