Material: Fabric
Assembly Required
This product is no longer available.Shop more sectionals »
Product Information
Description
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Types U-Shaped, Stationary
Collection Dellara
Feature Upholstered
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 153.00" |
| Overall Depth | 97.00" |
| Overall Height | 38.00" |
| Additional Dimensions | |
| Armless chair depth | 39.00" |
| Armless chair height | 38.00" |
| Armless chair width | 26.00" |
| Armless loveseat depth | 39.00" |
| Armless loveseat height | 38.00" |
| Armless loveseat width | 52.00" |
| Laf corner chaise depth | 58.00" |
| Laf corner chaise height | 38.00" |
| Laf corner chaise width | 36.00" |
| RAF loveseat depth | 39.00" |
| RAF loveseat height | 38.00" |
| RAF loveseat width | 58.00" |
| Wedge depth | 39.00" |
| Wedge height | 38.00" |
| Wedge width | 39.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 32101S7 |
| Weight | |
| Weight | 399.00lbs |
| Other Specifications | |
| Arm Style | English |
| Leg Style | Exposed |
Warranty
365 days


