Easton PowerRecline La-Z-Time® Full Reclining Loveseat w/ Console
By La-Z-Boy Furniture
SKU
49P702
Call for Current Event Pricing!
Add to wishlist
Product Information
Description
Love to lounge? Then the Easton power reclining loveseat with middle console is the perfect choice for you thanks to its irresistible curves and amazing comfort. As stylish as it is inviting, with clean design lines and dual chaise seating that provide continuous reclining surfaces for added leg support powered by the touch of a button. There's even a built-in storage console with two cup holders to keep everything close at hand.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact us to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Types Manual Reclining, Power Reclining
Collection Easton
Features Reclining, Loveseats, Power Reclining, Console, Upholstered
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 78.00" |
| Overall Depth | 36.50" |
| Overall Height | 40.50" |
| Seat Width | 60.50" |
| Seat Depth | 22.00" |
| Seat Height | 20.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 49P702 |
| Other Specifications | |
| Seat Cushion Count | Two |
Request More Information
Looking for more information? Simply fill out the form below and we will get back with you within 48 hours.

Add to wishlist

